BULDOČKIÁDA 2023 – ROZCESTNÍK

S buldočkem bez ubytování

Kdo k nám přijde nebo přijede jen na den s buldočkem/buldočky bez ubytování, pak použije tento formulář, kde si vyberete sobotu nebo neděli a také možnost parkování ve Fortu.

Primárně máme parkování v areálu jen pro buldočky a jejich doprovod. Více o parkování:  www.buldockiada.cz/parkovani

Pokud se chcete na akci přímo v areálu ubytovat, pak použijte formulář pro Víkend s buldočky – ubytování.

S registrací každého buldočka máte dva lidé vstup zdarma jako jeho doprovod. Každý další, kdo s vámi půjde bude platit vstupné na místě 80,- Kč nebo v předprodeji online 50,- Kč. Formulář pro vstupenky „Diváci – návštěvníci akce

Kde se dá zaparkovat?

Parkování v obci Radíkov je velmi omezené, proto máme domluven areál ve Fortu Radíkov, kde je možné po celou dobu konání akce parkovat.

V sobotu od 8 hodin do 20 hodin. V neděli od 8 do 18 hodin. Pro ubytované po celý víkend. Parkování bude dostupné pro předem registrované a hlavně pro ty, kteří přijedou s buldočky. Parkovacích míst je zhruba 90 a bude spuštěna registrace pro přihlášení na akci a možnost parkování.

Pro ostatní návštěvníky Buldočkiády doporučujeme využít parkovacích ploch na Svatém Kopečku. Jsou tu placená i neplacená parkoviště v dostatečné kapacitě. Ze Svatého Kopečku je to do Radíkova kolem 3km, což je hodina pohodové chůze krásnou přírodou.

 

Více o parkování

Kdy můžeme přijet do areálu?

Ve vybraný den můžete přijet od 8:00. Mrkněte ale na program Buldočkiády a zvlášť pro soutěžící v kategorii BuldoKing a BuldoQueen doporučujeme podle možnosti přijet odpoledne. Vyhlášení vítězů bude v 17:00, tak si naplánujte vše tak, aby to buldočci vydrželi a bavilo je to. Soutěžit na Buldodráze mohou přihlášení do King a Queen po celý den. Stačí přijít kdykoliv a budou mít před ostatními přednost.

Kdo nebude soutěžit tak si dráhu může také zkoušet po celý den. U Buldodráhy budou naši partneři se svými stánky, takže budete mít o zábavu postaráno.

Kdy máme opustit areál?

Kdo přijede autem a má parkování ve Fortu tak musí odjet nejpozději do 19:45 protože máme výjimku v obci Radíkov do 20:00 pro naše účastníky.

Průjezd obcí Radíkov do areálu je umožněn od 7:00 do 20:00 podle platné výjimky.

Budou v prodeji nějaké suvenýry?

Prodej suvenýrů s logem Buldočkiády můžete objednávat zde: obchod.buldockiada.cz a vyzvednout si je můžete přímo na akci. Suvenýry budou dostupné také v omezeném počtu ve stánku u Buldodráhy. Vzhledem k tomu, že jde o první ročník, budeme primárně vyrábět suvenýry pro předem objednané a registrované.

Víkend s buldočky – ubytování

Pokud se chcete zúčastnit celého víkendu s ubytováním, pak použijte k registraci tento formulář. Vyberete si ubytování v chatce nebo na hlavní budově v pokojích a ve formuláři také zaregistrujete svého buldočka, nebo buldočky.

Pokud s námi budete celý víkend s ubytováním, pak registrujete buldočka jen jednou a máte tak slevu na registraci. Vstup do celého areálu pak máte všichni zdarma.

Parkování máte přímo u chatky nebo ve Fortu zdarma po celou dobu ubytování.

Parkování pro ubytované?

Ubytovaní mají zdarma parkování přímo u chatky a nebo v případě pokoje parkování ve Fortu.

Kdy můžeme přijet do areálu?

Pro ubytované bude možný příjezd v pátek 19.5. od 14:00.

Po příjezdu volejte 722 051 007 a už se o vás postaráme.

Jaký bude program Buldovíkendu?

Program Buldovíkendu najdete zde: https://buldockiada.cz/buldovikend/

Kdy musíme odjet z areálu?

Pokoje a chatky se musí opustit nejpozději v 11:00, ale odjet můžete i později. buldočkiáda je v neděli do 15:00 a končí v 16:00.

Budou v prodeji nějaké suvenýry?

Prodej suvenýrů s logem Buldočkiády můžete objednávat zde: obchod.buldockiada.cz a vyzvednout si je můžete přímo na akci. Suvenýry budou dostupné také v omezeném počtu ve stánku u Buldodráhy. Vzhledem k tomu, že jde o první ročník, budeme primárně vyrábět suvenýry pro předem objednané a registrované.

Diváci – návštěvníci akce

Diváci a návštěvníci Buldočkiády se nemusí nikde registrovat. Vstupné na akci, kdy pak máte vstup zdarma na všechny aktivity, je 80,- Kč na místě a nebo přes formulář online se sníženou cenou 50,- Kč.

Kdo jde s buldočkem, tak registruje buldočka a s ním mají dva lidé jako doprovod vstup zdarma.
www.buldockiada.cz/registrace

Parkování pro návštěvníky akce bez buldočků není možné zajistit. Primárně máme parkování v areálu jen pro buldočky a jejich doprovod.
Více o parkování: www.buldockiada.cz/parkovani

Pokud i přesto chcete jako návštěvník akce bez buldočka mít možnost zaparkovat v areálu Buldočkiády, pak nám napište na email buldocek@buldockiada.cz – můžeme udělit pár vyjímek, které máme například pro partnery akce a další…

Kde můžeme zaparkovat?

Pro ostatní návštěvníky Buldočkiády doporučujeme využít parkovacích ploch na Svatém Kopečku.

Jsou tu kromě parkoviště u ZOO další placená i neplacená parkoviště.

Cesta ze Svatého Kopečku do areálu Buldočkiády.

Ze Svatého Kopečku je to do Radíkova kolem 2,5-3km, což je hodina pohodové chůze krásnou přírodou.

Na výběr máte několik tras a dvě vám doporučujeme. Kratší z části po silnici nebo delší kolem ZOO a po zpevněné cestě lesem.

Více o parkování

Budou v prodeji nějaké suvenýry?

Prodej suvenýrů s logem Buldočkiády můžete objednávat zde: obchod.buldockiada.cz a vyzvednout si je můžete přímo na akci. Suvenýry budou dostupné také v omezeném počtu ve stánku u Buldodráhy. Vzhledem k tomu, že jde o první ročník, budeme primárně vyrábět suvenýry pro předem objednané a registrované.

Pravidla Buldočkiády – BuldoKing a BuldoQueen

I. KDO SE MŮŽE ZÚČASTNIT?

Soutěže se mohou zúčastnit všichni buldočci a buldočice, kteří se zaregistrují bez rozdílu, jestli mají nebo nemají průkaz původu (PP), protože Buldočkiáda je pro všechny buldočky. Jsme toho názoru, že buldoček nemůže za svůj původ. Za to mohou jen lidé. Tak jako děti si nevyberou své rodiče, tak i buldoček si nevybere, kde se narodí. Kdo chce soutěžit o tento titul, musí také projít Buldodráhu v sobotu 20. května, takže se musí zúčastnit sobotního programu.

Máme tu ale věkové omezení a to, že se soutěže může zúčasnit buldoček až od jednoho roku. Důležité je, aby měl buldoček jeden rok nejpozději 20. května, kdy bude probíhat sobotní část Buldočkiády. Do ankety můžete tedy přihlásit i buldočka, který ještě neměl rok. Musí ho mít ale nejpozději 20. května 2023.

II. JAKÉ DISCIPLÍNY MÁ SOUTĚŽ?

Buldočci a buldočice nám budou posílat fotky do ankety, hlasování o nejhezčího buldočka. Když to nezvládnou nebo nemají email, tak požádají svoje „rodiče“ a ti je do hlasování přihlásí. Anketa/hlasování bude spuštěno od 1. února 2023 a poběží do pondělí 15. (prodlouženo) do středy 17. května 2023.

Fotku buldočka nám pošlete emailem na buldocek@buldockiada.cz

Fotka bude následně zveřejněna se jménem buldočka. Každý, kdo se bude chtít zúčastnit, se musí zaregistrovat.

1.) ANKETA - hlasování

Buldočci a buldočice nám budou posílat fotky do ankety, hlasování o nejhezčího buldočka. Když to nezvládnou nebo nemají email, tak požádají svoje „rodiče“ a ti je do hlasování přihlásí. Anketa/hlasování bude spuštěno od 1. února 2023 a poběží do pondělí 15. (prodlouženo) do středy 17. května 2023.

Fotku buldočka nám pošlete emailem na buldocek@buldockiada.cz

Fotka bude následně zveřejněna se jménem buldočka. Každý, kdo se bude chtít zúčastnit, se musí zaregistrovat.

HLASOVÁNÍ V ANKETĚ – PRAVIDLA

Do ankety/hlasování budou zařazeni buldočci a buldočice, kteří se zaregistrovali a přijedou k nám v sobotu, aby se mohli zúčastnit soutěže o titul King a Queen.

Hlasy budou správně započítány, pokud si vyberete svého favorita nebo favoritku na stránce pro BuldoKinga https://buldockiada.cz/buldoking-hlas/ nebo na stránce pro BuldoQueen https://buldockiada.cz/buldoqueen-hlas/ a kliknutím na fotku nebo jméno buldočka přejdete na facebookový post, kde dáte lajk, smailík, srdíčko atd… Budou se počítat hlasy jen pod tímto unikátním odkazem.

Pokud budete posílat známým a kamarádům k hlasování, pak jim pošlete odkaz na stránku s hlasováním a tam ať si vyberou buldočka, kterému chtějí dát hlas.

Pro kluky BuldoKing je hlasování tady: https://buldockiada.cz/buldoking-hlas/

Pro holky BuldoQueen je hlasování tady: https://buldockiada.cz/buldoqueen-hlas/

2.) BULDODRÁHA

Účast v 1 části – anketě, je jen polovinou úspěchu a cesty k titulu BuldoKING/QUEEN. Pokud chce buldoček nebo buldočice vyhrát, musí se také zúčastnit sobotní buldodráhy. Doporučujeme tedy, pokud se budete této aktivity účastnit, tak si udělejte čas v sobotu. V neděli bude také fungovat buldodráha, ale už nebude možnost soutěžit v ní o tento titul.

Je potřeba projít celou buldodráhu, kde se bude bodovat jak čas, tak další prvky.

III. JAK SE BUDOU POČÍTAT BODY?

Body budou sečteny ze dvou hlavních částí. První je Anketa a druhá je Buldodráha.

1.) ANKETA - počítání bodů

Anketa/hlasování o nejhezčího buldočka a buldočici. V této části bude veřejnost hlasovat a vybírat svého favorita. Anketa poběží od 1. února až do 15. do 17. května, kdy bude ukončena. Po ukončení budou zveřejněny výsledky a také seznam všech zúčastněných s celkovým počtem hlasů.

Tyto hlasy budou tvořit 25% z celkového možného počtu 1000 bodů, které lze získat.  Ten kdo vyhraje v jedné ze dvou kategorií (BoldoKing nebo BuldoQueen) tak celkový počet hlasů, které získá, bude tvořit 250 bodů. Další hlasy budou přepočítány v daném poměru.

Příklad: 1. buldoček v kategorii King získá 15876 hlasů, druhý bude mít 12500 a třetí 8000.

Přepočet na body: 1. buldoček (15876 hlasů = 100% tedy 250 bodů) získá 250 bodů, druhý 197 bodů a třetí 126 bodů a každý další podle jednoduchého přepočtu.

2.) BULDODRÁHA - Sportovní dráha

Sportovní dráha, bude tvořena slalomem, podběhnutím, přeskokem (samozřejmě ne vysoko), prokličkováním mezi prvky, průběh tunelem a dalšími prvky, které buldočci spolu se svým „parťákem“ projdou, proběhnou a na konci jim budou započítány body za úspěšné splnění jednotlivých prvků. Nebudeme sledovat čas. Jde nám o zábavu a ne sportovní výkon na čas. Kdo úspěšně zvládne všechny prvky, získá 250 bodů. Za nesplnění nějakého prvku budou body odečítány.

3.) BULDODRÁHA - Test poslušnosti

Test poslušnosti bude spočívat v tom, že nám buldoček předvede pár základních povelů. Například jestli si na povel sedne, lehne, zůstane na místě při vzdálení a další. Nebojte se. Všechny prvky poslušnosti včas zveřejníme a budete se na ně mít možnost připravit. Většina buldočků je jistě zvládne, ale jde o to, aby určitý povel předvedli v danou chvíli na Buldodráze. A o tom to bude. O zábavě. Za všechny zvládnuté prvky získáte dohromady 250 bodů. Pokud se něco nepodaří, tak nějaké body zase odečteme.

4.) BULDODRÁHA - Volná disciplína

Jak už název napovídá, tak volnou disciplínu necháme na vašem výběru. Můžete nám třeba ukázat, jak vám buldoček podá packu, nebo si třeba stoupne na zadní, nebo si lehne na bok, protáhne se jako když cvičí jógu. Někdo třeba zvládne zamávat packou, někdo oběma. Pokud na to máte talent, tak nám můžete zazpívat. V této disciplíně můžete také získat maximálně 250 bodů.

Body za volnou disciplínu bude přidělovat „odborná“ porota, která také bude dohlížet na celý průběh Buldodráhy a kontrolovat její bezproblémový průběh a celkové bodování.

IV. VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ A DALŠÍ OCENĚNÍ.

V 16 hodin bude končit Buldodráha tak, aby všichni zúčastnění měly čas dráhu projít. Pokud by bylo potřeba, tak můžeme program Buldodráhy prodloužit. V 17:00 bude po sečtení všech bodů vyhlášen BuldoKing a vyhlášena BuldoQueen. Tito dva buldočci obdrží titul a bude jím náležet po celý rok do další Buldočkiády.

Titul je tedy na rok a buldoček ho může získat jen jednou. Pokud titul nezíská, může se buldoček zúčastnit této soutěže také další roky. Počet účastí není omezen.

BuldoKing a BuldoQueen kromě titulu získají také další věcné ceny a drobnosti od našich partnerů.

Buldočci a buldočice, kteří se umístí na druhém, třetím, čtvrtém a pátém místě ve své kategorii získají také drobnosti od našich partnerů.

Celkem tedy oceníme 10 buldočků. Prvních 5 buldočků z každé kategorie.