Pravidla Buldočkiády – BuldoKing a BuldoQueen

I. KDO SE MŮŽE ZÚČASTNIT?

Soutěže se mohou zúčastnit všichni buldočci a buldočice, kteří se zaregistrují bez rozdílu, jestli mají nebo nemají průkaz původu (PP), protože Buldočkiáda je pro všechny buldočky. Jsme toho názoru, že buldoček nemůže za svůj původ. Za to mohou jen lidé. Tak jako děti si nevyberou své rodiče, tak i buldoček si nevybere, kde se narodí. Kdo chce soutěžit o tento titul, musí také projít Buldodráhu v sobotu 18. května, takže se musí zúčastnit sobotního programu Buldočkiády.

Máme tu ale věkové omezení a to, že se soutěže může zúčasnit buldoček až od jednoho roku. Důležité je, aby měl buldoček jeden rok nejpozději 18. května 2024, kdy bude probíhat Buldočkiáda. Do ankety můžete tedy přihlásit i buldočka, který ještě neměl rok. Musí ho mít ale nejpozději 18. května 2024.

II. JAKÉ DISCIPLÍNY MÁ SOUTĚŽ?

1.) ANKETA

Buldočci a buldočice nám budou posílat fotky do ankety, hlasování o nejhezčího buldočka. Když to nezvládnou nebo nemají email, tak požádají svoje „rodiče“ a ti je do hlasování přihlásí. Anketa/hlasování byla spuštěna od 7. prosince 2023 a poběží do neděle 12. května 2024.

Fotku buldočka nám pošlete emailem na buldocek@buldockiada.cz

Fotka bude následně zveřejněna se jménem buldočka. Každý, kdo se bude chtít zúčastnit, se musí zaregistrovat.

HLASOVÁNÍ V ANKETĚ – PRAVIDLA

Do ankety/hlasování budou zařazeni buldočci a buldočice, kteří se zaregistrovali a přijedou k nám v sobotu 18. května 2024, aby se mohli zúčastnit soutěže o titul King a Queen.

Hlasy budou správně započítány, pokud si vyberete svého favorita nebo favoritku na stránce pro BuldoKinga https://buldockiada.cz/buldoking-hlas/ nebo na stránce pro BuldoQueen https://buldockiada.cz/buldoqueen-hlas/ a kliknutím na fotku nebo jméno buldočka přejdete na facebookový post, kde dáte lajk, smailík, srdíčko atd… Budou se počítat hlasy jen pod tímto unikátním odkazem.

Pokud budete posílat známým a kamarádům k hlasování, pak jim pošlete odkaz na stránku s hlasováním a tam ať si vyberou buldočka, kterému chtějí dát hlas.

Pro kluky BuldoKing je hlasování tady: https://buldockiada.cz/buldoking-hlas/

Pro holky BuldoQueen je hlasování tady: https://buldockiada.cz/buldoqueen-hlas/

2.) BULDODRÁHA

Účast v 1 části – anketě, je jen polovinou úspěchu a cesty k titulu BuldoKING/QUEEN. Pokud chce buldoček nebo buldočice vyhrát, musí se také zúčastnit sobotní buldodráhy. Doporučujeme tedy, pokud se budete této aktivity účastnit, projít celou buldodráhu, kde se bude bodovat jak čas, tak další prvky.

III. JAK SE BUDOU POČÍTAT BODY?

1.) ANKETA

Anketa/hlasování o nejhezčího buldočka a buldočici. V této části bude veřejnost hlasovat a vybírat svého favorita. Anketa poběží od 7. prosince 2023 až do neděle 12. května 2024, kdy bude ukončena. Po ukončení budou zveřejněny výsledky a také seznam všech zúčastněných s celkovým počtem hlasů.

Tyto hlasy budou tvořit 25% z celkového možného počtu 1000 bodů, které lze získat.  Ten kdo vyhraje v jedné ze dvou kategorií (BoldoKing nebo BuldoQueen) tak celkový počet hlasů, které získá, bude tvořit 250 bodů. Další hlasy budou přepočítány v daném poměru.

Příklad: 1. buldoček v kategorii King získá 15876 hlasů, druhý bude mít 12500 a třetí 8000.

Přepočet na body: 1. buldoček (15876 hlasů = 100% tedy 250 bodů) získá 250 bodů, druhý 197 bodů a třetí 126 bodů a každý další podle jednoduchého přepočtu.

2.) BULDODRÁHA

Buldodráha bude rozdělena na tři úseky/kategorie.

A) Sportovní dráha

Sportovní dráha, bude tvořena slalomem, podběhnutím, přeskokem (samozřejmě ne vysoko), prokličkováním mezi prvky, průběh tunelem a dalšími prvky, které buldočci spolu se svým „parťákem“ projdou, proběhnou a na konci jim budou započítány body za úspěšné splnění jednotlivých prvků. Nebudeme sledovat čas. Jde nám o zábavu a ne sportovní výkon na čas. Kdo úspěšně zvládne všechny prvky, získá 250 bodů. Za nesplnění nějakého prvku budou body odečítány.

B) Test poslušnosti

Test poslušnosti bude spočívat v tom, že nám buldoček předvede pár základních povelů. Například jestli si na povel sedne, lehne, zůstane na místě při vzdálení a další. Nebojte se. Všechny prvky poslušnosti včas zveřejníme a budete se na ně mít možnost připravit. Většina buldočků je jistě zvládne, ale jde o to, aby určitý povel předvedli v danou chvíli na Buldodráze. A o tom to bude. O zábavě. Za všechny zvládnuté prvky získáte dohromady 250 bodů. Pokud se něco nepodaří, tak nějaké body zase odečteme.

C) Volná disciplína

Jak už název napovídá, tak volnou disciplínu necháme na vašem výběru. Můžete nám třeba ukázat, jak vám buldoček podá packu, nebo si třeba stoupne na zadní, nebo si lehne na bok, protáhne se jako když cvičí jógu. Někdo třeba zvládne zamávat packou, někdo oběma. Pokud na to máte talent, tak nám můžete zazpívat. V této disciplíně můžete také získat maximálně 250 bodů.

Body za volnou disciplínu bude přidělovat „odborná“ porota, která také bude dohlížet na celý průběh Buldodráhy a kontrolovat její bezproblémový průběh a celkové bodování.

IV. VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ A DALŠÍ OCENĚNÍ.

Ve 14 hodin bude končit Buldodráha tak, aby všichni zúčastnění měly čas dráhu projít. Pokud by bylo potřeba, tak můžeme program Buldodráhy prodloužit. Ve 14:00-14:30 bude po sečtení všech bodů vyhlášen BuldoKing a vyhlášena BuldoQueen. Tito dva buldočci obdrží titul a bude jím náležet po celý rok do další Buldočkiády.

Buldoček se může zúčastnit této soutěže také další roky. Počet účastí není omezen.

BuldoKing a BuldoQueen kromě titulu získají také další věcné ceny a drobnosti od našich partnerů.

Buldočci a buldočice, kteří se umístí na druhém, třetím, čtvrtém a pátém místě ve své kategorii získají také drobnosti od našich partnerů.

Celkem tedy oceníme 10 buldočků. Prvních 5 buldočků z každé kategorie.

 

Pořadatel si vyhrazuje právo na změny v pravidlech, které nebudou mít vliv na celkový počet bodů nebo na hlavní systém soutěže. Jde zejména o změnu nebo posunutí času vyhlášení vítězů z důvodu například špatného počasí nebo většího počtu účastníků a dalších neovlivnitelných událostí, které mohou nastat.

Aktuaizováno dne 1.12.2023