Děkujeme všem účastníkům, organizátorům, partnerům akce a hlavně všem 127 buldočkům, kteří během víkendu navštívili Buldočkiádu. Jsme rádi, že se Buldočkiáda líbila a všichni jste si to užili. Nestihli jsme všechno, co bylo původně v plánu, ale většinu jsme nachystali a těší nás, že si to buldočci dokázali užít. Přivítali jsme buldočky z celé republiky. Kromě krajů Libereckého a Ústeckého k nám přijeli buldočci ze všech ostatních krajů a také z Prahy, takže všem děkujeme. Příští rok k nám přijedou i buldočci ze Slovenska.

Základ Buldočkiády se objevil v našich hlavách v roce 2022 po návštěvě dvou menších buldočích srazů. Hodně lidí, se kterými jsme se bavili říkalo, že by uvítali více srazů a setkání. Také si posteskli, že se v jejich okolí nic nepořádá, že na to nikdo nemá čas a sílu, ale že by se zůčastnili i nějakého většího setkání buldočků s programem. Máme zkušenosti s pořádáním akcí s Klubem českých turistů ze Šternberka a proto jsme si řekli, že by nebylo špatné, zkusit uspořádat něco podobného jako pro turisty. Prostě nějakou stezku, sraz, udělat procházku a třeba vícekrát do roka.

Problém je s různou administrativou a povoleními, také psi nesmí chodit po lese navolno bez vodítka a když se setká velká skupina buldočků a jejich majitelů, není to jen tak. Vypadá to moc hezky, říct si, že se setkáme někde na náměstí nebo půjdeme s pejsky na túru a podobně. Není to ale zase tak jednoduché, protože když už něco pořádáte a organizujete, propagujete, pak je to trošku něco jiného, než se jen tak potkat s pár kámoši.  Proto jsme si řekli, že napneme síly a raději uspořádáme jednou za rok větší setkání se vším, co je k tomu potřeba.

Jakmile jsme nad tím začali přemýšlet, tak se nám nápady jen hrnuly. Nápadů ale můžete mít plno, trošku horší je pak jejich realizace a domlouvání všeho, co k tomu potřebujete. Začali jsme chystat web, facebook, instagram a další už koncem roku 2022. Hned začátkem roku jsme začali oslovovat první partnery akce. Mezi první patří BrandForFrench a OZ Frbul, kteří nám doporučili další kontakty. Dále se k nám přidala Dokonalá láska a Legendárky. Všechny jste mohli vidět na Buldočkiádě. Kontaktovali jsme také pojištění PetExpert, kteří nakonec nemohli přijet, ale za to nám poslali velké množství dárků, hlavních cen pro Krále a Královny Buldočkiády a dalších drobností pro naše buldočky. Pokoušeli jsme se také o dotaci města Olomouce a získali záštitu primátora Olomouce. Bohužel dotaci jsme nezískali pro velké množství žádostí a nedostatek financí v daném dotačním titulu, ale za to nám město Olomouc poskytlo upomínkové a propagační předměty pro buldočky. Dalším velkým partnerem akce, kterému moc děkujeme, je firma Canis Prosper, která nám věnovala hodně balíčků granulí od výrobce Josera a pro vítěze také další ceny. Děkujeme za všechny ceny našim partnerům a na příští ročník domluvíme samozřejmě více dárečků, protože očekáváme také více buldočků.

Během ledna jsme také domluvili areál Chaty pod věží, což nebyl problém, protože majitelé areálu mají tři buldočky a ve všem nám vyšli vstříc. Patří jim také velký dík a všem, kteří v Restauraci pod věží připravovali občerstvení po celý víkend.

Další, co bylo potřeba vymyslet bylo datum akce. Prošli jsme mnohokrát historii počasí na webu https://www.in-pocasi.cz/archiv/ a s ohledem na teplotu, která by v létě limitovala naše buldočky, jsme našli jako ideální termín o víkendu 20.-21. května. Jak víte, tak je to chvíli po zmrzlých a navíc je pak Žofie, kdy se většinou rozprší. A to nás také čekalo tento rok. Rána jsou pořád chladná, tak jsme měli trochu obavy o ubytované v chatkách a týden před akcí propršelo, takže jsme se i chvíli báli o to, aby vyšlo počasí. To bylo nakonec na jedničku a i za to děkujeme. Užili bychom si to ale i v dešti. Měli jsme domluvenou „mokrou“ variantu ve Fortu Radíkov, kde bylo i parkování. Museli bychom tam ale hodně improvizovat a tak jsme rádi, že hlavní část, kterou byla Buldodráha, vyšla venku na travnaté ploše. Na část sobotního programu si na buldočky vyhradila čas také paní Alice Pekařová, která vede Psí školu a psinec ve Studené Loučce u Mohelnice a trénuje pejsky v Olomouci a Brně – mrkněte na web www.dogtrainer.cz – Nachystala pro všechny psí hlavolamy na travnaté ploše u Buldodráhy.

Pak už to šlo všechno rychle a čas utíkal ještě rychleji. Chodili nám zásilky od partnerů s dárečky a drobnostmi, takže jsme pořád nosili balíčky, objednali také nálepky a placky. Nechali si vyrobit tašky a propisky s logem Buldočkiády a nakonec pro soutěž BuldoKing a BuldoQueen prošli stovky trofejí a pohárů, až se nám nakonec podařilo vybrat krásné a s dalšími prvky nám pomohla firma Poháry Bauer, která nám poháry na míru také vyrobila.

Dále jsme rozjeli také jednoduchý e-shop na platformě www.shoptet.cz, zajistili možnost platební brány a na akci platebního terminálu a také navrhli grafiku pro trička a ta nám vyrobila firma Ergones z Olomouce.

Běheme února až do května také probíhala možnost přihlášení buldočků do soutěže o titul BuldoKing a Buldoqueen, kterou jsme vymysleli a věříme, že tato originální soutěž bude fungovat každý rok na Buldočkiádě a bude vás bavit. Letošní vítěze a celkové pořadí najdete tady na webu pod odkazem pro buldočí kluky BuldoKing a pro holky BuldoQueen. Tak mrkněte, jak to dopadlo. Všem zúčastněným děkujeme a věříme, že vás to bavilo a vaši buldočci, kteří se umístili na prvních třech místech také ocení krásné poháry.

Pro každého buldočka, který byl přihlášený do BuldoKing a Queen jsme nakonec od našich partnerů měli dost drobností a dalších cen, takže jsme mohli všem dát tašku, kde našli například vzorky granulí, nálepky, placky, misky, přetahovadla pro buldočky, mlsky, sáčky na hovínka i s boxíkem, někdo měl také piškoty a další drobnosti. Udělali jsme z toho takový mix, aby měl každý buldoček něco.

Pro ubytované jsme měli také nachystaný malý uvítací balíček s drobnostmi od partnerů akce. V neděli jsme měli chudší program, protože přišlo méně buldočků a také naši partneři se stánky se nemohli nedělního programu účastnit, ale za to jsme všechny buldočky, kteří v neděli přišli vytáhli na buldodráhu. Mohli si ji tak vyzkoušet bez přihlížejících a měli větší klid než v sobotu, což si také někteří pochvalovali. Dostali od nás také pár drobností.

Všechny suvenýry, které jsme vyrobili pro Buldočkiádu jsme neprodali a nechceme je skladovat až do příštího roku. To vyrobíme pak další. Kdo by měl zájem o suvenýry, které jsme na akci prodávali, tak mrkněte na náš eshop zde: obchod.buldockiada.cz kde jsme pro vás vymysleli balíčky Buldočkiády a můžete si je objednat. Kdo na akci nebyl, nemohl dorazit, nestihl to k nám, tak můžete si zakoupit alespoň suvenýry a přihodíme vám vždycky nějaké vzorky granulí.

Na závěr ještě jednou děkujeme všem, kteří se na akci podíleli a účastnili se jí, také všem buldočkům, bez kterých by Buldočkiáda nebyla.

Těšíme se na další ročník 2024 a tak nás od září sledujte. To už budeme vědět datum a možná i další informace a začneme připravovat a makat na 2. ročníku Buldočkiády. Můžeme už prozradit, že akce bude jednodenní s hlavním programem v sobotu a víkendová pro ubytované (od pátku do neděle).

BULDOKING 2023 FUFÍK

BULDOQUEEN 2023 OLIVA

PetExpert – Pojištění psů a koček s nejlepším krytím na trhu. Nemoc, úraz, odpovědnost za škodu, zahrnuje 85 % ordinací v ČR, hradí za vás přímo veterináři, proplácí 95 % nemocí a úrazů.

CANIS PROSPER S.R.O. –  Firma patří mezi největší velkoobchody s chovatelskými potřebami v České republice a díky tomu, že značnou část našeho sortimentu dovážíme ze zahraničí, tak jsme Vám schopni nabídnout velmi zajímavé podmínky pro jeho následný prodej.

Samozřejmostí je rozvoz zboží naši vlastní dopravou po celém území ČR.

BrandForFrench – Vždy jsme chtěli, aby pejsci chodili nejen vkusně a kvalitně oblečeni, ale aby bylo oblečení i něčím víc. Nejde tedy jen o módní záležitost, ale především o ochranu proti prochladnutí a udržení pevného zdraví vašeho čtyřnohého miláčka.

LegenDárky – Manželé, kteří si díky mopsíkovi a buldočkovi, udělali malé podnikání s věcmi se psí tematikou.

U nás najdete vše od hrnečků a korbelů, přes textil až třeba po balící papír a samolepky.

Grafiku na výrobky si připravujeme sami a na buldočkiádu chystáme super placatej stánek. Takže se máte na co těšit.

Dokonalá láska – čistě přírodní veterinární přípravky – Dokonalá láska, to jsou čistě přírodní veterinární přípravky, které nezatěžují organismus našich zvířecích miláčků.

Využíváme síly rostlinných a esenciálních olejů, nespočtu vzácných látek v nich obsažených a jejich věky prověřených terapeutických schopností.

Tlapkání s.r.o. – pro vás kompletně připravuje a zajišťuje Buldočkiádu a vše kolem této akce.

Rodinná firma, která pořádá Buldočkiádu a další srazy a setkání francouzských buldočků. Chceme také přinášet na jednom místě přehledně co nejvíce srazů a setkání pro milovníky Buldočků z celé republiky. Budeme rádi, když nám dáte vědět o vašem srazu a my ho přidáme na web a Facebook.